Strona główna » Gazownia Nowa Sól » Dostawcy gazu Nowa Sól

Dostawcy gazu Nowa Sól

Najpopularniejsi sprzedawcy gazu w naszym kraju

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie oznacza jednak tego, że gwarantuje on najniższe ceny gazu ziemnego. W wielu przypadkach jest nawet wręcz odwrotnie. W związku z tym przed zmienieniem dostawcy gazu należy zawsze dokładnie przeanalizować oferty co najmniej paru firm funkcjonujących na polskim rynku, stosując do tego między innymi porównywarki dostępne w Internecie.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takim przypadku niezbędne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu. Następnie trzeba samodzielnie wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a także zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji za pomocą odpowiedniego wniosku dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności