Strona główna » Gazownia Nowa Sarzyna » Gaz płynny Nowa Sarzyna

Gaz płynny Nowa Sarzyna

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na gaz płynny to dość popularne rozwiązanie pośród właścicieli domów ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono głównie minimalnymi kosztami na początku, na poziomie około tysiąca złotych i zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania we własnym zakresie napraw czy badań technicznych. Dzierżawiąc zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tym przypadku przeprowadzane jedynie przez , z którym zostanie podpisana umowa, wobec tego jego ceny są zazwyczaj wyższe niż cena rynkowa. Dodatkowo za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe należy również uiszczać regularne opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy płynne paliwo gazowe LPG używany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, najczęściej jest nim czysty propan. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości cieplnych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem kosztów zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj stosowanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności