Strona główna » Gazownia Nowa Ruda » Gaz płynny Nowa Ruda

Gaz płynny Nowa Ruda

Jakie odległości trzeba zachować w trakcie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Chcąc zamontować zbiornik na płynne paliwo gazowe w zewnętrznej postaci, trzeba pamiętać o przestrzeganiu właściwych odległości od obszaru, w którym będzie on umieszczony. Wobec tego taki zbiornik na gaz płynny musi być oddalony: co najmniej 3 metry od budynków, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych i szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba przeprowadzać przegląd podziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Tak samo jak w przypadku zewnętrznych zbiorników na płynne paliwo gazowe, także modele wewnętrzne muszą bezwzględnie przechodzić badania techniczne. Przegląd techniczny zewnętrzny powinien być przeprowadzony co 2 lata. Natomiast rewizja wewnętrzna co 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na gaz płynny muszą mieć ją przeprowadzoną raz na 10 lat. Wszelkie badania techniczne muszą być przeprowadzane przez pracowników Urzędu Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności