Strona główna » Gazownia Nowa Ruda » Dostawcy gazu Nowa Ruda

Dostawcy gazu Nowa Ruda

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa, warto przede wszystkim wiedzieć, że proces ten prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla domu. Wobec tego najpierw należy wybrać odpowiednią ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelakiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem dostawcy gazu i podpisać z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeczytać i sprawdzić, czy wszelkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu ziemnego zaproponuje również zawarcie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z rozwiązaniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy gazu.

Jak długo zmiana dostawcy gazu?

Proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego trwa najczęściej około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma jednak głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana natychmiast. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do zakończenia umowy ze względu na kary. Poza tym w trakcie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego trzeba także pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności