Strona główna » Gazownia Nowa Ruda » Butle gazowe Nowa Ruda

Butle gazowe Nowa Ruda

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnych czynników. Wyróżnić spośród nich należy głównie pojemność butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Poza tym czas wykorzystywania butli gazowej zależy jednocześnie od tego, w jakim celu jest ona używana oraz sprawności urządzeń zasilanych za jej pomocą. Klasyczne butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej 30 dni przygotowywania posiłków za pomocą gazu znajdującego się w nich.

Jak przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zwrócić uwagę też o jej w pełni bezpieczny przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne powinny być przewożone wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być z kolei zabezpieczony przed przesuwaniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu muszą być składowane w suchym, zacienionym pomieszczeniu, w pionie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności