Strona główna » Gazownia Nowa Dęba » Gaz LPG Nowa Dęba

Gaz LPG Nowa Dęba

Do czego jest stosowany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG przede wszystkim jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie gazu do nieruchomości niemających możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez montaż zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość używania gazu w swoich lokalach do ogrzewania ich, przygotowywania posiłków czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego gaz LPG stosowany jest również do na przykład: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, napędzania aut z wykorzystaniem instalacji gazowych LPG, które umożliwiają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków lub produktów spożywczych.

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności