Strona główna » Gazownia Nisko » Gazy techniczne Nisko

Gazy techniczne Nisko

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz pozbawiony barwy. Stosowany jest on do na przykład wytwarzania żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei posiada odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one też różne barwy, gwarantujące skuteczną identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności