Strona główna » Gazownia Nisko » Butle gazowe Nisko

Butle gazowe Nisko

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc wykorzystywać butlę gazową w domu, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już pełne. W pierwszym przypadku cena butli gazowej wynosi w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do ceny samej butli trzeba dołożyć również wartość zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi wobec tego obecnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, żeby sprawdzić, czy posiada ona aktualną homologację, której termin umieszczony jest na zbiorniku.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto postawić na modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Za sprawą tego używanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W identycznych warunkach butle gazowe wypełnione mieszaniną propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności