Strona główna » Gazownia Niepołomice » Butle gazowe Niepołomice

Butle gazowe Niepołomice

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc stosować butlę gazową w domu, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej waha się w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do wartości samej butli należy doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi wobec tego obecnie mniej więcej 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei zakup używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, żeby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której termin zapisywany jest na zbiorniku.

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, jakim są zatankowane. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności