Strona główna » Gazownia Niemodlin » Dostawcy gazu Niemodlin

Dostawcy gazu Niemodlin

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to jedynie zawarcia dwóch oddzielnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku paliwa gazowego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do danego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana sprzedawcy gazu ziemnego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu na innego umożliwia na obniżenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt procent. Najwięcej oszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają spore zużycie w ciągu miesiąca paliwa gazowego, gdyż używają go do na przykład ogrzewania nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że stosując gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmienić sprzedawcy gazu. W każdym przypadku opcja ta umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego faktur..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności