Strona główna » Gazownia Nekla » Butle gazowe Nekla

Butle gazowe Nekla

Jak przewozić butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej należy zwrócić uwagę także o jej odpowiedni przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do domu i turystyczne mogą być przewożone jedynie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym do góry. Sama butla powinien być natomiast chroniony przed przesuwaniem się po wnętrzu pojazdu. Nie powinno się z kolei przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu powinny być składowane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, w pozycji pionowej.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej dostępne są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń oraz kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała waga i rozmiar daje możliwość natomiast wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności