Strona główna » Gazownia Nasielsk » Gaz LPG Nasielsk

Gaz LPG Nasielsk

Czy zamontowanie LPG w pojeździe się opłaca?

Montaż LPG w samochodzie to świetna opcja na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Obecnie pomimo niezmiennych podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w samochodzie umożliwia wydawać mniej za paliwo, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po mniej więcej 12 miesiącach.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w samochodach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w aucie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności