Strona główna » Gazownia Nasielsk » Dostawcy gazu Nasielsk

Dostawcy gazu Nasielsk

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to jedynie zawarcia dwóch odrębnych umów z różnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przydzielany do określonego regionu. Z kolei dostawca paliwa gazowego to firma, którą można zmienić osobiście, świadcząca usługi sprzedaży gazu ziemnego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym opiera się stała gwarancja ceny oferowana przez sprzedawców gazu ziemnego?

Obecnie coraz więcej sprzedawców paliwa gazowego zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny paliwa gazowego. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wciąż rosnące ceny gazu ziemnego w ciągu ostatnich miesięcy, ponieważ gwarancja ceny opiera się na zagwarantowaniu, że cena zakupu gazu ziemnego od dostawcy będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania zawartej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorstw oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności