Strona główna » Gazownia Narol » Gaz LPG Narol

Gaz LPG Narol

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych kosztów związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie właściwej jakości gazem, który oferują sprawdzeni dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Do czego jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG przede wszystkim jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie gazu do gospodarstw domowych pozbawionych możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez montaż zbiornika LPG właściciele gospodarstw domowych i firm mają możliwość wykorzystywania gazu w swoich budynkach do ogrzewania ich, przygotowywania posiłków lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG stosowany jest również do między innymi: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, zasilania pojazdów z wykorzystaniem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy produktów spożywczych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności