Strona główna » Gazownia Namysłów » Gazy techniczne Namysłów

Gazy techniczne Namysłów

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny i bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w specjalnych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w specjalny zawór. Ze względu na rodzaj znajdującego się w butli gazu technicznego mają one także różne kolory, zapewniające prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności