Strona główna » Gazownia Myszków » Dostawcy gazu Myszków

Dostawcy gazu Myszków

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego, trzeba głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sam proces zmiany sprzedawcy paliwa gazowego na inną, tańszą firmę polega natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona samodzielnie lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy gazu zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej korzystne.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Osobista zmiana dostawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie oznacza to jednak, że jest znaczniej skomplikowana. W takim przypadku niezbędne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Później należy samodzielnie wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a także poinformować OSD za pomocą specjalnego wniosku udostępnianego na przykład na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności