Strona główna » Gazownia Mysłowice » Gaz LPG Mysłowice

Gaz LPG Mysłowice

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Dostępny jest on także w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do napędzania aut. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w samochodzie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych miesięcznie. Żeby skorzystać z takiej możliwości, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować właściwą instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od kilku czynników. Wyróżnić wśród nich można między innymi: rodzaj silnika w samochodzie, rodzaj generacji instalacji LPG do aut, których jest 6, a ich cena oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie przeglądu pojazdu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności