Strona główna » Gazownia Mysłowice » Gaz płynny Mysłowice

Gaz płynny Mysłowice

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą mieszaniny propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast zbliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością użytkowania. Gaz płynny propan-butan może być używany wobec tego między innymi do ogrzewania domów, zasilania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on składowany w dużych ilościach z zastosowaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe, objętość paliwa nie może przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego zazwyczaj stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności