Strona główna » Gazownia Myślibórz » Butle gazowe Myślibórz

Butle gazowe Myślibórz

Jak sprawdzić właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane donoszące się do wagi netto butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być też wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie zakupowane zbiornik obowiązkowo muszą mieć odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich dystrybucji powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. Na ogół używane są więc w tym celu specjalne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Zapewniają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed skradzeniem, natomiast z drugiej gwarantują składowanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być umieszczona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności