Strona główna » Gazownia Myślenice » Butle gazowe Myślenice

Butle gazowe Myślenice

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od różnych czynników. Wymienić spośród nich należy przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo okres stosowania butli gazowej uzależniony jest także od tego, jak jest ona używana oraz wydajności sprzętów zasilanych z jej użyciem. Standardowe butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają zazwyczaj na około miesiąc przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich.

W jaki sposób przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zadbać także o jej właściwy przewóz we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne mogą być przewożone jedynie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być z kolei chroniony przed przewróceniem się po wnętrzu auta. Nie powinno się natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na uszkodzenia. Napełnione butle po przetransportowaniu powinny być składowane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, pionowo..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności