Strona główna » Gazownia Muszyna » Gaz LPG Muszyna

Gaz LPG Muszyna

Jak napełniać butle LPG?

Podczas napełniania butli LPG trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnych ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje budynki za pomocą paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Sposobem na oszczędności podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest na przykład tankowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności