Strona główna » Gazownia Murowana Goślina » Butle gazowe Murowana Goślina

Butle gazowe Murowana Goślina

Jak zweryfikować właściwie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku czynnikach. Każde z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane dotyczące ciężaru nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być również wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie kupowane butle obowiązkowo muszą mieć właściwą zaślepkę montowaną na zaworze, która chroni przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji muszą być składowane w odpowiedni sposób. Na ogół używane są więc do tego specjalistyczne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali nierdzewnej. Umożliwiają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej zapewniają składowanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być ustawiona w miejscu zacienionym i oddalonym od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności