Strona główna » Gazownia Mszana Dolna » Dostawcy gazu Mszana Dolna

Dostawcy gazu Mszana Dolna

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być wykonywane przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch odrębnych umów z różnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przypisany do danego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można zmienić samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym polega stała gwarancja ceny oferowana przez dostawców paliwa gazowego?

Aktualnie coraz więcej dostawców gazu ziemnego zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny gazu. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż rosnące ceny gazu na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdyż gwarancja ceny polega na zapewnieniu, że cena zakupu gazu od dostawcy będzie stała przez cały okres obowiązywania podpisanej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla gospodarstw domowych, ale również firm oraz gospodarstw rolnych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności