Strona główna » Gazownia Mrozy » Gaz płynny Mrozy

Gaz płynny Mrozy

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, należy pamiętać o kilku kwestiach. Taka inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez odpowiednie dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika należy koniecznie przeprowadzić również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnych wydatków. Podstawowy z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Poza tym do kosztów samego zbiornika na gaz płynny trzeba także doliczyć na przykład: transport zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Łączny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na gaz płynny, którą proponuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności