Strona główna » Gazownia Mrocza » Gaz płynny Mrocza

Gaz płynny Mrocza

Czy ogrzewanie na gaz płynny jest opłacalne?

Pomimo tego, że koszty gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie domów i przedsiębiorstw za pomocą tego paliwa stale jest o wiele bardziej opłacalne od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania domów pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, pozwalają wykluczyć konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są zalety ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe przekazywane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do podstawowych zalet tego typu ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności