Strona główna » Gazownia Moryń » Gaz LPG Moryń

Gaz LPG Moryń

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie wymogi powinien spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych części instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać wskazane wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej ważność równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności