Strona główna » Gazownia Moryń » Gaz płynny Moryń

Gaz płynny Moryń

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W momencie tankowania zbiornika na gaz płynny sprzedawca ma obowiązek bezwzględnie do dbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Sprzedawca gazu powinien w związku z tym we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed tankowaniem powinien również skontrolować plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed tankowaniem niezbędne jest również podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być po raz kolejny sprawdzona, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Właściwe oraz całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego poziomu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% nominalnej pojemności, tak aby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są minusowe, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności