Strona główna » Gazownia Moryń » Dostawcy gazu Moryń

Dostawcy gazu Moryń

Czy opłaca się zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Tak samo jak w przypadku faktur za prąd, faktury za gaz są dużą częścią kosztów w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. Jedną skuteczniejszych metod na ich zmniejszenie jest wobec tego zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na tańszego. Opcja ta umożliwia na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dodatkowo proces ten jest niezwykle łatwa i bezproblemowy. W związku z tym poszukując oszczędności, warto wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu, którą może wykonać każdy.

Jak zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla domu. W związku z tym najpierw trzeba wybrać odpowiednią ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy skontaktować się z przedstawicielem dostawcy gazu i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeczytać i sprawdzić, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje także zawarcie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności