Strona główna » Gazownia Mordy » Gaz LPG Mordy

Gaz LPG Mordy

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania.

Jakie wymogi powinien spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo powinny one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności