Strona główna » Gazownia Mordy » Gaz płynny Mordy

Gaz płynny Mordy

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza zużycie gazu. Na podstawie tych informacji następnie raz na przesyłana jest faktura zawierająca jedynie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe może być zatankowany maksymalnie do 85% własnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności