Strona główna » Gazownia Morąg » Gaz płynny Morąg

Gaz płynny Morąg

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w budynku stosowane jest ogrzewanie gazem płynnym, niezbędny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na gaz płynny można wyróżnić na warianty naziemne oraz wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom ziemi. Montaż zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania właściwej odległości od innych elementów na działce. Wśród zalet zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz bezproblemowy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to z kolei rozwiązanie droższe natomiast mniej ingerujące w otoczenie. Montowany jest on bowiem w wykopie i pokrywany około 60 cm gruntu. Część posesji, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie swobodnie zagospodarowana.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj dostarczany oraz montowany w wyznaczonym miejscu przez daną firmę. Koszty używania zbiornika to natomiast koszty wydzierżawienia i tankowania. Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wyboru sprzedawcy przez całkowity okres trwania umowy zawieranej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego badania i naprawy awarii są wykonywane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności