Strona główna » Gazownia Mogielnica » Gazy techniczne Mogielnica

Gazy techniczne Mogielnica

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkowania żywności i środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności