Strona główna » Gazownia Młynary » Gaz płynny Młynary

Gaz płynny Młynary

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który za pomocą licznika gazu zlicza pobór gazu. Na podstawie tych danych następnie co miesiąc przesyłana jest faktura obejmująca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Poprawne i w pełni bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego stanu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna z kolei być niższa niż 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności