Strona główna » Gazownia Mirsk » Gazy techniczne Mirsk

Gazy techniczne Mirsk

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane we właściwych pojemnikach w postaci butli wykonywanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei ma zastosowany odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różnorodne kolory, pozwalające na skuteczną identyfikację ich zawartości.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często na przykład do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są również używane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności