Strona główna » Gazownia Mirsk » Gaz płynny Mirsk

Gaz płynny Mirsk

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, trzeba wiedzieć o kilku formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej przy wyborze modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika należy koniecznie wykonać także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do głównych plusów takiego ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji zastosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności