Strona główna » Gazownia Mirosławiec » Gaz płynny Mirosławiec

Gaz płynny Mirosławiec

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego formularza. Druk musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych wydatków. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również doliczyć na przykład: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez UDT. Łączny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą proponuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności