Strona główna » Gazownia Mińsk Mazowiecki » Gaz LPG Mińsk Mazowiecki

Gaz LPG Mińsk Mazowiecki

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Obecne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje domy z zastosowaniem gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Rozwiązaniem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego cenniki są mniejsze.

W jaki sposób tankować butle LPG?

Podczas tankowania butli LPG trzeba głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą w związku z tym znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika należy również zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności