Strona główna » Gazownia Mińsk Mazowiecki » Gaz płynny Mińsk Mazowiecki

Gaz płynny Mińsk Mazowiecki

Główne różnice pomiędzy gazem płynnym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim płynne paliwo gazowe propan-butan to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o dwa razy, natomiast gaz ziemny jest od niego prawie o 50% lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga wybudowania rurociągów, natomiast płynne paliwo gazowe może być magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą obowiązkowo raz na 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego badania sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Oprócz tego każdy zbiornik zewnętrzny musi także obowiązkowo raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten opiera się na zbadaniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności