Strona główna » Gazownia Mińsk Mazowiecki » Butle gazowe Mińsk Mazowiecki

Butle gazowe Mińsk Mazowiecki

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w domach, oferowany w nich gaz może być stosowany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki idealnie sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych oraz grillach, stosowane są one również do zasilania wózków widłowych lub cięcia metali. Z ich zastosowaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to z kolei czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje napełniane mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od wersji wypełnianych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności