Strona główna » Gazownia Milicz » Gaz LPG Milicz

Gaz LPG Milicz

Do czego jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG głównie jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie paliwa gazowego do budynków niemających możliwości podłączenia ich do sieci gazowej. Przez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość wykorzystywania paliwa gazowego w swoich lokalach do ogrzewania ich, przygotowywania posiłków lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego gaz LPG używany jest również do na przykład: zasilania urządzeń gazowych za pomocą butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, napędzania samochodów z wykorzystaniem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkowania kosmetyków lub żywności.

Czemu odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. W efekcie doprowadza to więc do większych kosztów wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności