Strona główna » Gazownia Milicz » Butle gazowe Milicz

Butle gazowe Milicz

Jak rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku czynnikach. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane donoszące się do ciężaru nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być również wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie kupowane butle koniecznie powinny posiadać specjalną zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę rodzajów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, jakim są wypełnione. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności