Strona główna » Gazownia Milanówek » Gaz płynny Milanówek

Gaz płynny Milanówek

Ile wynosi wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę gazu płynnego LPG?

Właściciele gospodarstw domowych lub firm mający zamontowane swoje zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać ze swobodnej możliwości wyboru dostawcy gazu płynnego. W trakcie jego wyboru warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa, ale także renomę dostawcy. Powinien on mieć aktualną koncesję na sprzedaż paliw. Oprócz tego istotna jest także jakość sprzedawanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem właściwie działanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności