Strona główna » Gazownia Mikstat » Gaz LPG Mikstat

Gaz LPG Mikstat

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych elementów instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo powinny one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności