Strona główna » Gazownia Mikstat » Gaz płynny Mikstat

Gaz płynny Mikstat

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem gazomierza zlicza pobór gazu. Na bazie tych danych później raz na wystawiana jest faktura zawierająca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na gaz płynny?

Właściwe oraz całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego stanu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności