Strona główna » Gazownia Mikołów » Dostawcy gazu Mikołów

Dostawcy gazu Mikołów

Najwięksi sprzedawcy gazu ziemnego w naszym kraju

W Polsce funkcjonuje wielu różnorodnych dostawców gazu ziemnego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i jedynie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi natomiast o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich sprzedawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie oznacza jednak tego, że zapewnia on najlepsze ceny gazu. W wielu przypadkach jest nawet wręcz przeciwnie. Wobec tego przed zmienieniem dostawcy gazu ziemnego należy zawsze szczegółowo sprawdzić oferty co najmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, wykorzystując do tego między innymi rankingi udostępniane w Internecie.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę gazu?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej trudniejsza. W takim przypadku konieczne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu. Później trzeba samodzielnie wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą gazu ziemnego, a także zawiadomić OSD z wykorzystaniem specjalnego dokumentu dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmiany sprzedawcy gazu dystrybutor paliwa gazowego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności