Strona główna » Gazownia Mikołów » Butle gazowe Mikołów

Butle gazowe Mikołów

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone głównie z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, dostępny w nich gaz może być stosowany na wiele różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki świetnie sprawdzające się dodatkowo w ogrzewaczach gazowych i grillach, używane są one także do zasilania wózków widłowych oraz spawania metali. Z ich wykorzystaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o charakterystycznym bardzo dobrze odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji wykorzystywania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje napełniane mieszanką propanu i butanu są nieco tańsze od wersji napełnionych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności