Strona główna » Gazownia Mieroszów » Gaz płynny Mieroszów

Gaz płynny Mieroszów

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, trzeba wiedzieć o paru kwestiach. Tego typu inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez odpowiednie dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej przy wyborze modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba obowiązkowo wykonać także jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie gazowe według danych GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane samodzielnie. Do podstawowych plusów tego typu ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności