Strona główna » Gazownia Mieroszów » Butle gazowe Mieroszów

Butle gazowe Mieroszów

Jak transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zadbać dodatkowo o jej w pełni bezpieczny transport we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do gospodarstwa domowego i turystyczne powinny być przewożone wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik musi być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu pojazdu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na uszkodzenia. Pełne butle po przetransportowaniu powinny być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pionie.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych lub kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich niewielka waga i rozmiar ułatwia z kolei wykorzystywanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności