Strona główna » Gazownia Miejska Górka » Gaz płynny Miejska Górka

Gaz płynny Miejska Górka

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Druk musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji na piśmie w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montowania zbiornika na gaz płynny.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć między innymi: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą proponuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności