Strona główna » Gazownia Międzyrzecz » Butle gazowe Międzyrzecz

Butle gazowe Międzyrzecz

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od wielu kwestii. Wymienić spośród nich należy głównie pojemność butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo czas wykorzystywania butli gazowej uzależniony jest dodatkowo od tego, w jakim celu jest ona stosowana i sprawności urządzeń zasilanych za jej pomocą. Najpopularniejsze butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej miesiąc gotowania z użyciem gazu umieszczonego w nich.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być stosowane zimą, najlepiej postawić na modele zatankowane samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu użytkowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problematyczne. W takich samych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności